Cikkek
-
1994.01–02.szám Bárka, Bőgel József: A Gyulai Várszínház múltja és jövője
Tanulmány. Eörsi István említése.
1994.01–02.szám Múltunk, Standeisky Éva: Az írók és a munkástanácsok
Tanulmány. Bibó tervezete a munkástanács-küldöttek előtt. Varga Domokos és Tóbiás Áron az Egyesült Izzóban. A Petőfi Párt tervezete a KMT előtt. Az írók és a sztrájk. Déry Tibor beszéde a Vasasszakszervezet nagyüzemi gyűlésén. Eörsi és Zelk beszélgetése a sztrájkról. Az egymásrautaltság kései felismerése (Központi Munkástanács és az Írószövetség). Az Asszonytüntetés megszervezése.
„Eörsi István így mondta el a KMT-hez kerülésének történetét: »A Központi Munkástanács ülésein való részvétellel az Írószövetség elnöksége bízott meg, az én kérésemre. Én ugyanis egy ízben, kb. november közepe táján elmentem az Akácfa utcai székházba és úgy találtam, hogy a munkástanácsnak igen komoly szerepe lehet a helyes követelések megvalósításában. Megtudtam azt is, hogy az Írószövetség delegálhat megfigyelőt a Központi Munkástanácsba. Ezt én elmondtam az Írószövetség elnökségi tagjainak és vállalkoztam, hogy eljárok az ülésekre. A megbízólevelet Molnár Zoltán, majd egy másikat Fekete Gyula írta alá. ...Nekem és Győri Györgynek – aki szintén az Írószövetség megfigyelőjeként vett részt az üléseken – felszólalási jogunk nem volt, csupán részt vettünk az üléseken.«”
1994.01–02.szám Tekintet, Iszlai Zoltán: Politikus tenniakarók
Könyvkritika Vitányi Iván: 5 meg 5 az 13., Beke Kata: Jézusmária, győztünk! és Eörsi István: Üzenet mélyvörös levélpapíron című kötetekről.
„Eörsi a hatalom alattomossága iránti gyanúperrel élve s a mindenkori kirekesztők sanda szándékaira ügyelve üt-vág-öl-fog-vitézkedik. Rokonszenves jellegzetességük (Eörsit idézve: már akinek szimpatikus) az, hogy hangsúlyozottan igazságpártiak, ám a Kleist-i igazságkötözködés nélkül, nem beszélve a maguk részigazának vindikálásáról vagy oktrojálásáról. […] Vitányi jó értelemben vett reformszocialista, Beke nemzeti-közösségi elkötelezettségű (sajnos, helykereső) demokrata, Eörsi pedig – nos – renitenciájára is kényes független demokrata, ki a szellemi önállóság jogának elvét érzi követendőnek a pártregulákkal szemben is. […] Számomra annak demonstrálása ez a makacs foglalatosság, hogy Eörsi – akit sokan vádolnak cinizmussal – igenis komolyan veszi az eszmehűség fogalmát, s nem szeretné a legkoszosabb fürdővízzel együtt sem kiönteni az elfuserált gyereket. […] Megszólalásai változatlan hevületűek. […] Iróniája nem kíméletes az erre rászolgálókkal szemben. Amikor intoleranciát, kirekesztést, magyar és nemzetközi bornírtságot, gondolkodásra való restséget fedez föl, azonnal durrogtatni kezd a dágványban vagy a csalitosban. […] Külön említésre valónak tartom, hogy integrált szellemességgel adja elő eltökélten érdes, vállaltan baloldali mondanivalóját. […] Kozmetikai hibái, szabálytalan kilengései, durva mélyütései ellenére az értelmiségi beállítottságú egyén még akkor is Eörsit olvassa a legpikánsabb élvezettel, ha nincs ennyire gyógyíthatatlanul megfertőzve a közbeszólás késztetésével, mint a hatvanéves drámaíró-költő-csapos, kit a demokrácia védelmében egyszerűen nem lehet fölülmúlni.”
- A kötet adatait és tartalomjegyzékét megtekintheti a honlapon Eörsi István / Kötetek / Magyar nyelvű résznél.
- A témához kapcsolódó további cikkeket találhat, ha a keresőmezőbe bírja az Eörsi -kötet címét.
1994.01.03. (1.szám) Kisalföld, Pass András: Volt jobb – lesz jobb?
Szilveszter a televízióbanTévékritika a Tv 1 szilveszteri műsoráról. A Szuperbolában: „Kaphattunk Antall-idézetet, kapott rendesen a »vörös« Moldova, Konrád György, Horn Gyula, Spiró, Eörsi István, Pető Iván.”
1994.01.03. (1.szám) Pest Megyei Hírlap, Brezovich Károly: Az e/ö/r/siség törvénye
Olvasói levél a ZDF német központi tv-állomás adásában elhangzott Eörsi-gondolatokról. Eörsi bűnéül felemlegeti a Magyar Narancsban megjelent pápa-versét, a költő-versenyen való „ripacskodását”. Megmagyarázza, hogy szerinte miért jelenhetnek meg ezek az Eörsi-írások.
„Nos, hát az »európaiság« egyik legnevesebb fölkentje imigyen füstölgött ZDF-éknél, Árpi bácsi tavalyi, október 23-ai kifütyülőire utalva: »A kommunisták legnagyobb bűne, hogy ha nem is testileg, de szellemileg nem tudták kiűzni ezt a söpredéket. Politikájuk nagyon rossz és ártalmatlan volt a jobboldallal szemben, mert ezek a jobboldali figurák most bántatlanul, mintha mi sem történt volna, felébredhettek 40 éves csipkerózsika-álmukból.«”
Kapcsolódó cikkek:
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó, szerepzavarban (és az itt felsorolt cikkek)
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága (és az itt felsorolt cikkek)
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.03. Pesti Hírlap, Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
Antall távozása feléleszti a nyugtalanságot a médiában
KÜLSŐ KÉPÜNK – BELÜLRŐLA lap új rovatában a Magyarországról szóló külföldön megjelent cikkeket mutatja be kommentár nélkül. Az apropó a ZDF német közszolgálati televízió december 17-i riportja. Eörsi kommunistákról szóló gondolatait is idézi.
A belga katolikus La Libre Belgique című napilap december 24—25—26-i, karácsonyi számában megjelent cikk közlése. Bolgár György műsora a kormányfőváltásról, a média helyzetéről, Bánó András eltávolításáról, Göncz Árpád La Stampának adott nyilatkozatáról, Boross Péterről, az elkövetkezendő választásokról, Csóti Györgyről.
Kapcsolódó cikkek:
- Népszabadság, 1993.12.22. E.I.: Kegyeleti agyműködés (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalomriport megrendelésre
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből
- Népszabadság, 1993.12.31. Miklós Gábor: A partizánok távoznak, az értékek maradnak
- Pesti Hírlap, 1994.01.04. Kenessey Csaba: Hova piszkít egy européer?
- Pesti Hírlap, 1994.01.05. Balaskó Jenő: Múlt évi zsákmányaimból
- Pesti Hírlap, 1994.01.11. Bartal Csaba: Ne bántsd a magyart!
- Új Magyarország, 1994.01.12. Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó szerepzavarban
- Népszava, 1994.01.13. Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
- Pesti Hírlap, 1994.01.13. J. I.: Új arcok, ugyanaz a párt
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- 168 óra, 1994.01.18. (2.szám) Szabó Sándor: Csak így tovább...
- Magyar Hírlap, 1994.01.18. Megyesi Gusztáv: Hazaárulók
- Magyar Hírlap, 1994.01.18. Váncsa István: Puha vagy, elvtárs! Füge
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs Imre: hecckampány előfutára
- Magyar Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs megvédi Eörsit
- Magyar Hírlap, 1994.01.20. Bolgár György: Elég
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil – E.I.: Tisztelt Főszerkesztő úr,
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Balaskó Jenő: Primőr 2.
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Dr. Kacsóh László: Puhák voltunk mostanáig...
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Bencsik András: Vihar előtt
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Báder Katalin: Tom Kennedy, a hazátlan, ferde szemű kínai zsidó, őspatkány. BOS-GATE?
- 168 óra, 1994.01.25. (3.szám) Hahn Ottó István: Tisztelt Mester Ákos!
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Magyar Fórum, 1994.02.03. (5.szám) Zuglói Tamás Áron: Szerecsenmosdatás Mester-módra
- Pest Megyei Hírlap, 1994.02.08. (32.szám) Sándor András: Szíveskedjék tenni a saját gyűlölete ellen. Meleg György: Igaz mese
- Pesti Hírlap, 1994.02.16. Mensáros Tamás: Csipkerózsika
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám) Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Magyar Sajtó, 1994.04.18. (7.szám) Földes Anna: Cinkos újságírás
- 168 óra, 1994.04.26. (16.szám) Váradi Júlia: A jóhír-gyártó
- Népszabadság, 1994.05.03. E.I.: Ürügytelenül
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31.(35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Szittyakürt, 1999.09.01. (9–10.szám) R. L: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2000.11.01. (6.szám) Révffy László: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2001.05.01. (3.szám) Pilhál György: Más ez az Eörsi
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Nemzet, 2010.12.28. Ludwig Emil: Tizenhét év
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- nepszava.com, 2011.01.08. Bayer Zsolt megint fröcsögött és bakot lőtt
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- Magyar Nemzet, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt – kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- A témához kapcsolódó további tartalmakat találhat az előzményben megjelölt cikkek felsorolásánál.
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.04. Pesti Hírlap, Kenessey Csaba: Hova piszkít egy européer?
Az Svájcban élő olvasói levél írója a ZDF német közszolgálati televízió december 17-i riportjáról ír elítélő hangnemben, közben kitér a kormány érdemeire. Megemlíti Konrádot és Eörsit, őket saját fészkükbe piszkítóknak tartja.
Kapcsolódó cikkek:
- Népszabadság, 1993.12.22. E.I.: Kegyeleti agyműködés (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalomriport megrendelésre
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből
- Népszabadság, 1993.12.31. Miklós Gábor: A partizánok távoznak, az értékek maradnak
- Pesti Hírlap, 1994.01.03. Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
- Pesti Hírlap, 1994.01.05. Balaskó Jenő: Múlt évi zsákmányaimból
- Pesti Hírlap, 1994.01.11. Bartal Csaba: Ne bántsd a magyart!
- Új Magyarország, 1994.01.12. Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó szerepzavarban
- Népszava, 1994.01.13. Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
- Pesti Hírlap, 1994.01.13. J. I.: Új arcok, ugyanaz a párt
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- 168 óra, 1994.01.18. (2.szám) Szabó Sándor: Csak így tovább...
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs Imre: hecckampány előfutára
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil – E.I.: Tisztelt Főszerkesztő úr,
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Balaskó Jenő: Primőr 2.
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Dr. Kacsóh László: Puhák voltunk mostanáig...
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Bencsik András: Vihar előtt
- 168 óra, 1994.01.25. (3.szám) Hahn Ottó István: Tisztelt Mester Ákos!
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Magyar Fórum, 1994.02.03. (5.szám) Zuglói Tamás Áron: Szerecsenmosdatás Mester-módra
- Pest Megyei Hírlap, 1994.02.08. (32.szám) Sándor András: Szíveskedjék tenni a saját gyűlölete ellen. Meleg György: Igaz mese
- Pesti Hírlap, 1994.02.16. Mensáros Tamás: Csipkerózsika
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám) Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Magyar Sajtó, 1994.04.18. (7.szám) Földes Anna: Cinkos újságírás
- 168 óra, 1994.04.26. (16.szám) Váradi Júlia: A jóhír-gyártó
- Népszabadság, 1994.05.03. E.I.: Ürügytelenül
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31.(35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Szittyakürt, 1999.09.01. (9–10.szám) R. L: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2000.11.01. (6.szám) Révffy László: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2001.05.01. (3.szám) Pilhál György: Más ez az Eörsi
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Nemzet, 2010.12.28. Ludwig Emil: Tizenhét év
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- nepszava.com, 2011.01.08. Bayer Zsolt megint fröcsögött és bakot lőtt
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- Magyar Nemzet, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt – kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- A témához kapcsolódó további tartalmakat találhat az előzményben megjelölt cikkek felsorolásánál.
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.05. Pesti Hírlap, Balaskó Jenő: Múlt évi zsákmányaimból
Egy magyar vizsla vadászataibólIdézetek Eörsi Antall Józseffel kapcsolatos cikkéből és korábbi gondolataiból (ZDF-riportműsor – a kommunisták bűnéről, Göncz Árpád kifütyüléséről, a pápához írt verséről).
„Eörsi nem tudja eltitkolni, hogy felettébb megijedt Antall József halálától, de pontosabbak lennénk, ha így mondanánk: a gyásszal váratlanul megjelenő meditáció következményeitől.”
Kapcsolódó cikkek:
- Népszabadság, 1993.12.22. E.I.: Kegyeleti agyműködés (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalomriport megrendelésre
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből
- Népszabadság, 1993.12.31. Miklós Gábor: A partizánok távoznak, az értékek maradnak
- Pesti Hírlap, 1994.01.03. Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
- Pesti Hírlap, 1994.01.04. Kenessey Csaba: Hova piszkít egy européer?
- Pesti Hírlap, 1994.01.11. Bartal Csaba: Ne bántsd a magyart!
- Új Magyarország, 1994.01.12. Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó szerepzavarban
- Népszava, 1994.01.13. Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
- Pesti Hírlap, 1994.01.13. J. I.: Új arcok, ugyanaz a párt
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- 168 óra, 1994.01.18. (2.szám) Szabó Sándor: Csak így tovább...
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs Imre: hecckampány előfutára
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil – E.I.: Tisztelt Főszerkesztő úr,
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Balaskó Jenő: Primőr 2.
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Dr. Kacsóh László: Puhák voltunk mostanáig...
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Bencsik András: Vihar előtt
- 168 óra, 1994.01.25. (3.szám) Hahn Ottó István: Tisztelt Mester Ákos!
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Magyar Fórum, 1994.02.03. (5.szám) Zuglói Tamás Áron: Szerecsenmosdatás Mester-módra
- Pest Megyei Hírlap, 1994.02.08. (32.szám) Sándor András: Szíveskedjék tenni a saját gyűlölete ellen. Meleg György: Igaz mese
- Pesti Hírlap, 1994.02.16. Mensáros Tamás: Csipkerózsika
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám) Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Magyar Sajtó, 1994.04.18. (7.szám) Földes Anna: Cinkos újságírás
- 168 óra, 1994.04.26. (16.szám) Váradi Júlia: A jóhír-gyártó
- Népszabadság, 1994.05.03. E.I.: Ürügytelenül
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31.(35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Szittyakürt, 1999.09.01. (9–10.szám) R. L: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2000.11.01. (6.szám) Révffy László: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2001.05.01. (3.szám) Pilhál György: Más ez az Eörsi
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Nemzet, 2010.12.28. Ludwig Emil: Tizenhét év
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- nepszava.com, 2011.01.08. Bayer Zsolt megint fröcsögött és bakot lőtt
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- Magyar Nemzet, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt – kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- A témához kapcsolódó további tartalmakat találhat az előzményben megjelölt cikkek felsorolásánál.
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.06. Beszélő (Hetilap – 1.szám), E.I.: Nincs válasz
Brecht gondolatai, Buckowi elégiák című versciklusa.
1994.01.07. (1.szám) Telegráf, Varga Sándor: Bola
Jegyzet a Szuperbola szilveszteri adásáról. A műsorban pocskondiázták Spiró Györgyöt, Kornis Mihályt, Moldova Györgyöt és Eörsi Istvánt. Miért vállalta el Horváth Gyula színművész a pocskondiázó szerepét?
- A témával kapcsolatos további cikkeket olvashat, ha a keresőmezőbe beírja a SZUPERBOLA szót.
1994.01.08. Pesti Hírlap, Seszták Ágnes: Mindenki úgy szeret, ahogy tud
Eörsi a Magyar Narancsban reagált Seszták homoszexuálisok ellen írt cikkére. A lapban több írás is foglalkozik ezzel, erre válaszol most Seszták.
„A homoszexualitás nyers hirdetése, vonzóvá tétele és reklámozása, a leszbikusok bíborszínű nyafogása, a nyilvánosság megcélzása, a jóindulatra, illetve a befogadásra felszólító kampány ezekkel a módszerekkel nem fog igazán célt érni. Az a férfi, aki egy másik férfi után sóvárog, és az a nő, aki egy másik nőben látja megtestesülni szerelme tárgyát, talán mégse akarjon egyenértékű tagja lenni a heteroszexuálisok társadalmának.”
Kapcsolódó cikkek:
- Népszabadság, 1993.10.30. E.I.: Egy tüntetés elé (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.11.03. Bencsik András: Festett frontok, hamis horizontok 2.
- Pesti Hírlap, 1993.11.04. Kossuth Lajos: A szobor válasza
- Pesti Hírlap, 1993.11.05. Seszták Ágnes: Édes saláták, keserű szájíz
- Magyar Narancs, 1993.11.11. vágvölgyi: Seszták-cica dorombol
- Magyar Narancs, 1993.12.02. E.I.: Csóválom a fejem álmélkodva
- Magyar Nemzet, 1993.12.27. Kristóf Attila: Én nem tudom… (Miféle csapda ez)
- Pesti Hírlap, 1994.01.18. V. I.: Sarló után félhold
1994.01.11. (08.szám) Pest Megyei Hírlap, Bánó Attila: Landeszmann babérjai
Jegyzet a ZDF német központi tv-állomás adásában elhangzott Eörsi- és Konrád-mondatokról. Szerinte azért veszélyesek, mert a kevésbé tájékozott nézők elhiszik, amiket mondtak.
„Mert ha netán tudja is azt, amit Tom Kennedy sajtótanácsos is megfogalmazott A Hétben, nevezetesen, hogy Horthy kezéhez nem tapadt vér, azt már kevésbé tudhatja, hogy akiket Eörsiék nacionalistának mondanak, azok többségükben tisztességes, hazájukat szerető magyarok. […] A ZDF intervenciós műsora láttán az a benyomásunk, hogy Eörsi István nemcsak Landeszmann György babérjait irigyelte meg, hanem Gerő Ernőét is, amikor az említett műsorban a forradalomra emlékező Kossuth téri tömeget fasiszta csőcseléknek nevezte. […] Eörsi bizonyára csalódottan konstatálja, hogy kijelentésétől ma nem a fegyveres harc tör ki, hanem a nevetés.”
Kapcsolódó cikkek:
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó, szerepzavarban
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja LANDESZMANN nevét, a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.11. Pesti Hírlap, Bartal Csaba: Ne bántsd a magyart!
Ez már kicsit sok(k)Magyarország lejáratása külföldön is.
„Ami legutóbb nagyon szíven ütött, azt a ZDF-eset. Az Aspekte című műsorban Eörsi István, Konrád György és Bánó András készségesen nyilatkozott arról, hogy az Egyenleget betiltották, a sajtószabadságot lábbal tiporják, s újratemették az antiszemita Horthyt. Ez utóbbit — mint leendő történész — különösen furcsálltam. Aki ilyet állít, az nem ismeri a magyar történelmet.”
Kapcsolódó cikkek:
- os.mti.hu, 1993.08.26. (OS): Száz értelmiségi levele Nahlik Gábornak a Magyar Televízió alelnökének
- Magyar Hírlap, 1993.08.27. Tiltakozás a Horthy-temetés televíziós közvetítése ellen
- Magyar Nemzet, 1993.08.27. Száz értelmiségi tiltakozik a tévé alelnökénél
- Népszabadság, 1993.09.03. E.I.: Egy szatíra kudarca
- Der Spiegel, 1993.09.13. Held mit Schimmel
- Népszabadság, 1993.09.21. Pásztor Imre: A rossz hír a hír?
- Magyar Fórum, 1993.10.07. (40.szám) Kerényi Béla: Ballada?
- Népszabadság, 1993.12.22. E.I.: Kegyeleti agyműködés (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalomriport megrendelésre
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből
- Népszabadság, 1993.12.31. Miklós Gábor: A partizánok távoznak, az értékek maradnak
- Pesti Hírlap, 1994.01.03. Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
- Pesti Hírlap, 1994.01.04. Kenessey Csaba: Hova piszkít egy européer?
- Pesti Hírlap, 1994.01.05. Balaskó Jenő: Múlt évi zsákmányaimból
- Új Magyarország, 1994.01.12. Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó szerepzavarban
- Népszava, 1994.01.13. Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
- Pesti Hírlap, 1994.01.13. J. I.: Új arcok, ugyanaz a párt
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- 168 óra, 1994.01.18. (2.szám) Szabó Sándor: Csak így tovább...
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs Imre: hecckampány előfutára
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil – E.I.: Tisztelt Főszerkesztő úr,
- os.mti.hu, 1994.01.21. (OS): A zuglói Tamási Áron Kör nyílt levele Eörsi Istvánhoz
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Balaskó Jenő: Primőr 2.
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Dr. Kacsóh László: Puhák voltunk mostanáig...
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Bencsik András: Vihar előtt
- Keresztény Élet, 1994.01.23. (3.szám) Lanius: Könnyebb a szavazás
- 168 óra, 1994.01.25. (3.szám) Hahn Ottó István: Tisztelt Mester Ákos!
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Magyar Fórum, 1994.02.03. (5.szám) Zuglói Tamás Áron: Szerecsenmosdatás Mester-módra
- Pest Megyei Hírlap, 1994.02.08. (32.szám) Sándor András: Szíveskedjék tenni a saját gyűlölete ellen. Meleg György: Igaz mese
- Pesti Hírlap, 1994.02.16. Mensáros Tamás: Csipkerózsika
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám) Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Magyar Sajtó, 1994.04.18. (7.szám) Földes Anna: Cinkos újságírás
- 168 óra, 1994.04.26. (16.szám) Váradi Júlia: A jóhír-gyártó
- Népszabadság, 1994.05.03. E.I.: Ürügytelenül
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31.(35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Szittyakürt, 1999.09.01. (9–10.szám) R. L: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2000.11.01. (6.szám) Révffy László: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2001.05.01. (3.szám) Pilhál György: Más ez az Eörsi
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Nemzet, 2010.12.28. Ludwig Emil: Tizenhét év
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- nepszava.com, 2011.01.08. Bayer Zsolt megint fröcsögött és bakot lőtt
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- Magyar Nemzet, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt – kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- A témához kapcsolódó további tartalmakat találhat az előzményben megjelölt cikkek felsorolásánál.
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.11.Új Magyarország, -kele-: Légy a tejben
(ZDF; Utalás Eörsi István szavaira a kommunizmus hibájáról.)
1994.01.12. (9.szám) Pest Megyei Hírlap, vödrös: A gonoszkodókhoz
Jegyzet arról, hogy a szerző mennyire örül egy neki telefonáló mondanivalójával a média helyzetéről, Tom Kennedynek A Hétben elhangzott véleményéről.
„Mindnyájan, sőt baráti körük is jól tudja, miben mesterkedik az a három »nagy magyar« (Konrád, Eörsi, Bánó), ám őket még soha senki a véleményükről meg nem kérdezte, egyetlen közvéleménykutató sem faggatta a Kis családot és kiterjedt baráti és ismeretségi körét arra vonatkozóan, hogy hogyan ítéli, meg a médiaháborúnak fölnagyított zsibvásárt, amelyen ócska csecsebecsékkel, üveggyöngyökkel próbál jó kis üzletet csinálni magának a fönt zárójelbe tett három ember.”
1994.01.12.Új Magyarország, Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
(ZDF; komunizmus hibája - nem tudták kiűzni "ezt a söpredéket".
Reagálás:
viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész)1994.01.13. (1–2.szám) Magyar Narancs, E.I.: Tűzoltó, szerepzavarban
A német ZDF televízió december 17-én – Antall József temetése előtt 1 nappal – sugározta azt az interjút, melyben többek között Eörsi István nyilatkozott az Egyenleg-botrányról. A Hét című Tv-műsor január 7-én foglalkozott az interjúval. „...Oda fog kerülni, ahol a Landesmann-megjegyzések függenek manapság, amit mind a zsidóság, mind a magyarság egyöntetűen és egy szóval elítél.” Eörsi nemcsak a zsidókat nem szereti, hanem a nem zsidókat sem, mert nem így osztja fel az embereket. Tom Kennedy és Lezsák Sándor meghamisította Eörsi mondanivalóját. József Attila Ős patkány terjeszt kórt... című versének néhány sorát idézte egy ZDF-interjúban. Miért nem jutott szóhoz Nahlik Gábor nyilatkozata szerint Göncz Árpád 1992. október 23-án a Kossuth téren? Eörsi mondatai erről a ZDF-ben: „Egyszerűen kétségbevonhatatlan, hogy Göncz Árpádot kifütyülték, hogy egészen jobboldali beállítottságú fasiszta csőcselék segítségével megakadályozzák, hogy beszéljen, és most azt mondja Nahlik úr, hogy lárma volt. Ez egyszerűen nevetséges. […] Az volt a kommunisták legnagyobb bűne, vagy inkább azoké az embereké, akik kommunistáknak nevezték magukat – én egyáltalán nem tekintem őket kommunistáknak, ők, mondjuk így, reálkommunisták –, hogy még ezt a söpredéket sem tudták kipusztítani. Nem testileg, hanem szellemileg értem ezt a kipusztítást. Ez a politika olyan rossz volt, és annyira ártalmatlan volt jobb felé, hogy ezek a jobboldali figurák most teljesen sértetlenül, mintha mi sem történt volna, mint Csipkerózsikák semmit sem változva feltámadhattak negyven évig tartó alvás után.”
Előzmény:
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből (és az itt megjelölt cikkek)
Kapcsolódó cikkek:
- Élet és Irodalom, 1990.04.27. (17.szám) E.I.: Széljegyzetek. A két konda; A gyönyör
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalom riport megrendelésre
- Pest Megyei Hírlap, 1994.01.03. (1.szám) Brezovich Károly: Az e/ö/r/siség törvénye
- Pesti Hírlap, 1994.01.03. Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
- Pest Megyei Hírlap, 1994.01.11. (8.szám) Bánó Attila: Landeszmann babérjai
- Népszabadság, 1994.01.17. Bodor Pál (Diurnus): Ki a honáruló
- Népszava, 1994.01.17. Macskaköröm
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- Magyar Hírlap, 1994.01.18. Megyesi Gusztáv: Hazaárulók
- Magyar Hírlap, 1994.01.18. Váncsa István: Puha vagy, elvtárs! Füge
- Magyar Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs megvédi Eörsit
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr. Egy magyar vizsla vadászataiból
- Csongrád Megyei Hírlap – Délvilág, 1994.01.19. Otromba választási kampány előfutára?
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Vezér Erzsébet: Memóriatorna
- Magyar Hírlap, 1994.01.20. Bolgár György: Elég
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Pest Megyei Hírlap, 1994.01.20. (16.szám) Vödrös: Zsivkovék Dabason
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil - Eörsi István: Tisztelt Főszerkesztő Úr,
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Báder Katalin: Tom Kennedy, a hazátlan, ferde szemű kínai zsidó, őspatkány. BOS-GATE?
- Keresztény Élet, 1994.01.23. (3.szám) Lanius: Könnyebb a szavazás
- Pest Megyei Hírlap, 1994.01.24. (19.szám) veszelszky: Ünnepségek a megyében
- Magyar Hírlap, 1994.01.26. R. Székely Julianna: Régi szövegek
- Magyar Fórum, 1994.01.27. (4.szám) Zapata: Visszakézből
- Népszava, 1994.01.28. Pethő Lajos: Indulnak-e a választásokon a hungaristák?
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Napló – Szabadelvű hetilap, 1994.02.02. (196.szám) Varga Zoltán: Kisebbségi aggodalommal
- Új Magyarország, 1994.02.18. Balaskó Jenő: „A nemzet, röfröf, a nép”
- Népszabadság, 1994.02.19. E.I.: Kettős ajándék; Két konda; Egy Heine-motívumra
- Új Hídfő, 1994.03.01. (3.szám) Gondolatok és Tények
- Pest Megyei Hírlap, 1994.03.04. (53.szám) Brezovich Károly: Ki sértett jogot?
- Pest Megyei Hírlap, 1994.03.17. (63.szám) Tiszay Géza: Csipkerózsika álma
- Magyar Hírlap, 1994.03.30. Murányi András: Leon Blumtól Tamás Gáspár Miklósig
- Kapu, 1994.04.szám (április) Dr. Dr. Nagy Piroska: Megjegyzések Pete István művéhez
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám), Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Új Hídfő, 1994.04.01. (4.szám) Gondolatok és tények II. rész
- Népszabadság, 1994.07.26. „Egy korszak lezárult” – no comment
- Pest Megyei Hírlap, 1994.08.18. (193.szám) Manger Erik: Hol izzik hát a gyűlölködés parazsa?
- Élet és Irodalom, 1994.08.26. (34.szám) Élet és Irodalom, Nagy Attila Kristóf: Másféle kondákról
- Pest Megyei Hírlap, 1994.08.31. (203.szám) Fazekas János: Kimondatott?
- (Veszprémi) Napló, 1994.09.05. Kommunistákról mondják
- Pest Megyei Hírlap, 1994.09.30. (229.szám) Lovas István: Göncz a fasiszták oldalán?
- Respublika, 1994.10.28. (24.szám) Krómer István: Szellemi polgárháború?
- Magyar Fórum, 1994.12.22. (51.szám) Lovas István: Elvtárs, pusztíts ki bennünket!
- Pest Megyei Hírlap, 1995.01.28. (24.szám) vödrös: Nálunk folyik a fegyverbegyűjtés
- Magyar Fórum, 1995.02.02. (5.szám) Miklós János: Budapesttől Eörsiig
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31. (35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Magyar Fórum, 1996.08.22. (34.szám) Dékány Tibor: Balsorsra kárhoztatva
- Demokrata, 1997.09.04. (36.szám) Lovas István: Göncz Árpád átvilágítása
- Ez a Hét, 1997.11.28. (48.szám) Kiss István: Magabiztosság vagy kapkodás?
- Magyar Demokrata, 1998.09.17. (37.szám) Lovas István: A dominanciakör válaszolt
- Magyar Nemzet, 1999.06.19. Melczer Tibor: Szabadság a 3 Saton
- Magyar Demokrata, 1999.07.01. (26.szám) Lovas István: Eurokonform-e Kövér László?
- Pagoda, 1999.07–08. szám Lovas István: Türelem vagy szeretet. Agyoncsapni? POROND
- Magyar Nemzet, 2000.05.22. Lovas István: Válasz Aczél/Acsádi Endrének és Elek Istvánnak egy jegyzet ügyében
- Magyar Demokrata, 2000.07.06. (27.szám) Lovas István: Az Ausztria elleni szankciók gyökerei VI.
- Magyar Nemzet, 2002.07.06. Lovas István: Lehel-e Medgyessy őspatkánybűzt?
- Magyar Demokrata, 2003.01.09. (2.szám) Magyar Demokrata, Lovas István: A likvidálandó söpredék
- Magyar Nemzet, 2003.02.22. Ludwig Emil: Ismétlődő értékelési zavarok
- Magyar Fórum, 2003.10.09. (40.szám) Szőcs Zoltán: Többet vártam volna
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Demokrata, 2004.11.11. (45.szám) Ágoston Balázs: Kibelezni, felkötni
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Demokrata, 2005.05.26. (21.szám) Lovas István: TGM: „patakokban folyik majd a vér”
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- mno.hu, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt - kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Átalvető, 2014.(június) Harc a ZDF Aspekte-Kulturmagazin 1993.12.17-i adásával kapcsolatban
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- Magyar Hírlap, 2018.01.24. Ludwig Emil: A levadászás módszertanai
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.13. Beszélő (Hetilap – 2.szám), lt [Solt Ottilia]: A messziről jött ember / Pártok és vállalatok / Hazafias Népfront / A faji uszítás pártja
Tom Kennedyt a Nemzeti Tájékoztató Iroda szerződtette, hogy javítsa országimázs-képünket. A Hétben megrágalmazta többek közt Eörsi Istvánt és Konrád Györgyöt. Pártok és vállalatok. Hazafias Népfront. A Faji Uszítás Pártja: Király B. Izabelláról, a Magyar Érdek Pártjáról.
1994.01.13. Magyar Nemzet, őszy: Az MDF célja a választások előtt: megállítani a baloldal előretörését
A rádió és a televízió az elnökségi ülés napirendjénBeszámoló az MDF kihelyezett üléséről. Lezsák Sándor a ZDF-ügyről: „Konrád Györgyöt és Eörsi Istvánt a 80-as években a rendszerváltást előkészítő bátor emberek között tartotta számon, de nagy csalódással tapasztalta, hogy közéleti tevékenységükkel 1990-től folyamatosan rombolták le a körülöttük épült mítoszt.”
Kapcsolódó cikkek:
- A témához kapcsolódó cikkeket olvashat, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF-et.
1994.01.13. Népszava, Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
Kennedy nem volt illetékes nyilatkozni médiaügyben
Bak Mihály: Per vagy elbocsátás a Kennedy-interjú utánAz MDF kihelyezett elnökségi ülésén Kulin Ferenc alelnök a baloldal hatalomra kerülésétől óvott, szorgalmazta a baloldali előretörés megakadályozását, szerinte ennek történelmi jelentősége van. A 94-es választások esélyeiről. Zsigmond Attila reagált Tom Kennedynek a miniszterelnök médiatanácsadójának nyilatkozatára, és elmondta, hogy nem tudja értelmezni azt. Nem ért egyet azzal, hogy politikai okokból küldenék el az embereket a rádióból. Az Egyenleg-ügyről. Babiczky Klára adófőszerkesztő-helyettessé való kinevezéséről. Kónya Imre az önkormányzati választásokról. Lezsák Sándor a ZDF német televízióállomás Magyarországgal foglalkozó riportjáról.
„Lezsák szerint aki Magyarországról külföldön rágalmakat fogalmaz meg, az gyöngíti az országot. Véleménye szerint ezt tette Konrád György, Eörsi István és Bánó András is a ZDF-es riportban. Ez megint azt bizonyította, hogy a magyar ellenzék néhány politikusa, akiket már nem tud írónak tekinteni, olyan mondatokat fogalmazott meg, amely minden jóérzésű ember méltóságát sérti. Lezsák az Eörsi István által mondottakat hazaárulásnak minősítette.”
Kapcsolódó cikkek:
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből (és az itt megjelölt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez. Báder Katalin (Lovas István): Az ávós újságírás
- További kapcsolódó tartalmakat olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.13. Pesti Hírlap, J. I.: Új arcok, ugyanaz a párt
MDF-ELNÖKSÉGI ÜLÉS SZÉKESFEHÉRVÁRONTudósítás az MDF székesfehérvári kihelyezett üléséről.
„Valóban kimeríti a hazaárulás fogalmát Eörsi Istvánnak a televízióban vasárnap bemutatott ZDF-interjúja. Ha valaki azt mondja Nyugaton, hogy a kommunista rendszer nem végzett alapos munkát, mert nem takarította el azokat, akikben még él a Horthy-rendszer iránti nosztalgia, az veszélyezteti az ország belső nyugalmát, hazánk helyes külső megítélését és végső soron az európai térség biztonságát is — mondta Lezsák Sándor egy kérdésre válaszolva az MDF kihelyezett ügyvezető elnökségi ülésén.”
Kapcsolódó cikkek:
- Népszabadság, 1993.12.22. E.I.: Kegyeleti agyműködés (és az itt felsorolt cikkek)
- Pesti Hírlap, 1993.12.23. Munkatárs: Rágalomriport megrendelésre
- Pesti Hírlap, 1993.12.28. Ludwig Emil: A reálkommunisták felületes kegyelméből
- Népszabadság, 1993.12.31. Miklós Gábor: A partizánok távoznak, az értékek maradnak
- Pesti Hírlap, 1994.01.03. Budapesti különtudósítónktól: A magyar sajtó továbbra is a politikai játszma tétje
- Pesti Hírlap, 1994.01.04. Kenessey Csaba: Hova piszkít egy européer?
- Pesti Hírlap, 1994.01.05. Balaskó Jenő: Múlt évi zsákmányaimból
- Pesti Hírlap, 1994.01.11. Bartal Csaba: Ne bántsd a magyart!
- Új Magyarország, 1994.01.12. Zempléni Olivér: Heródes hanyag kommunistái
- Magyar Narancs, 1994.01.13. (1–2.szám) E.I.: Tűzoltó szerepzavarban
- Népszava, 1994.01.13. Kakuk György: Balos fordulattól tart az MDF
- Népszabadság, 1994.01.18. E.I.: Az ős patkány szívóssága
- 168 óra, 1994.01.18. (2.szám) Szabó Sándor: Csak így tovább...
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. Balaskó Jenő: Primőr
- Pesti Hírlap, 1994.01.19. MTI: Mécs Imre: hecckampány előfutára
- Pesti Hírlap, 1994.01.20. Ludwig Emil: Az Eörsi-teória, avagy drámaíró szerepzavarban
- Magyar Narancs, 1994.01.20. (3.szám) Ludwig Emil – E.I.: Tisztelt Főszerkesztő úr,
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Balaskó Jenő: Primőr 2.
- Pesti Hírlap, 1994.01.21. Dr. Kacsóh László: Puhák voltunk mostanáig...
- Pesti Hírlap, 1994.01.22. Bencsik András: Vihar előtt
- 168 óra, 1994.01.25. (3.szám) Hahn Ottó István: Tisztelt Mester Ákos!
- Pesti Hírlap, 1994.02.02. Ludwig Emil: Adalékok egy csőcselékszakértő karrierjéhez
- Magyar Fórum, 1994.02.03. (5.szám) Zuglói Tamás Áron: Szerecsenmosdatás Mester-módra
- Pest Megyei Hírlap, 1994.02.08. (32.szám) Sándor András: Szíveskedjék tenni a saját gyűlölete ellen. Meleg György: Igaz mese
- Pesti Hírlap, 1994.02.16. Mensáros Tamás: Csipkerózsika
- Havi Magyar Fórum, 1994.04.01. (4.szám) Illy László: Honvisszaszerzési esélyeink 1994-ben
- Magyar Sajtó, 1994.04.18. (7.szám) Földes Anna: Cinkos újságírás
- 168 óra, 1994.04.26. (16.szám) Váradi Júlia: A jóhír-gyártó
- Népszabadság, 1994.05.03. E.I.: Ürügytelenül
- Magyar Fórum, 1995.02.23. (8.szám) L. E. (Ludwig Emil): Nagyvadak
- Magyar Fórum, 1995.08.31.(35.szám) Lovas István: Polgárháborút akartok?
- Szittyakürt, 1999.09.01. (9–10.szám) R. L: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2000.11.01. (6.szám) Révffy László: ELRETTENTŐ PÉLDÁNAK
- Szittyakürt, 2001.05.01. (3.szám) Pilhál György: Más ez az Eörsi
- Magyar Nemzet, 2004.01.02. Ludwig Emil: Kiűzni, levadászni, kiirtani
- Magyar Nemzet, 2005.03.31. Lovas István: Mit üzen Micklethwait és Wooldridge a magyar jobboldalnak?
- Magyar Nemzet, 2010.12.28. Ludwig Emil: Tizenhét év
- Magyar Hírlap, 2011.01.06. Bayer Zsolt: Ugyanaz a bűz 2.
- hirszerzo.hu, 2011.01.07. Hírszerző: Beperelték Bayer Zsoltot, mert megint nem írt igazat
- nepszava.com, 2011.01.08. Bayer Zsolt megint fröcsögött és bakot lőtt
- Magyar Hírlap, 2011.01.11. Helyesbítés
- Magyar Nemzet, 2011.02.14. Tóth Gy. László: Nincs új a nap alatt – kommentár nélkül
- viszavzsodor.blogspot.hu, 2013.09.15. Varga Domokos György: Törzsi trilógia Ötödik könyv. II. rész
- Magyar Hírlap, 2018.01.08. Ludwig Emil: Kommunisták kegyelme
- A témához kapcsolódó további tartalmakat találhat az előzményben megjelölt cikkek felsorolásánál.
- További kapcsolódó cikkeket olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
1994.01.14. Népszabadság, E.I.: Bejelentés és javaslat
Eörsi István nem bojkottálja ezentúl rádiós és TV-s szerepléseit.
„Mivel az utóbbi időben különféle televíziós és rádiós adások szándékaimat és szavaimat kiforgatva többször is az én példámon demonstrálták, hogy már most mire képesek, el kellett gondolkodnom azon, hogy helyesen járok-e el, ha eleve lemondok a védekezés jogáról. […] Csúcs és Nahlik urak okkal dörzsölhetik a kezüket, amiért magamat cenzúrázva megspórolom nekik ezt a piszkos munkát. Így hát ezentúl a rádió és a televízió műsoraiban is élni kívánok az önvédelem és a politikai megnyilatkozás jogával.”
Kapcsolódó cikkek:
- Magyar Narancs, 1993.04.22. E.I.: Tűnődés az értelmiség némely erkölcsi dilemmájának ciklikus természetéről, továbbá egy szerény javaslat (és az itt felsorolt cikkek)
- Népszava, 1993.04.26. B. É.: Akárcsak a Kádár-korszakban
- Népszabadság, 1993.11.04. Írók, költők, független gondolkodók nyilatkozatai
- Magyar Hírlap, 1993.11.04. Szü. L. – B. K.: A külföld a magyar médiumvitáról
- 168 óra, 1993.11.09. (45.szám) Nyilatkozat
- Tolnai Népújság, 1993.11.16. Csányi László: Tiltakozás
- Népszava, 1993.11.23. G. I.: TORNYAI A TORONYBAN
- Népszava, 1993.11.25. Tiltakozók és letiltók
- Népszabadság, 1993.12.04. Tart a vihar a televízió körül
- 168 óra, 1994.02.01. (4.szám) Paczók Ferenc: Mélyen tisztelt 168 óra! (Mind a kettő!)
- A témához kapcsolódó további cikkeket olvashat, ha a keresőmezőbe beírja a NYILATKOZAT szót (1993.02.05-étől), illetve a fenti cikkek felsorolásánál.
1994.01.15. (12.szám) Pest Megyei Hírlap, Vödrös: Konrádék a gyűlöletért
Jegyzet a Tégy a gyűlölet ellen! mozgalomról. Endrey Judit beszélgetése Halász Judittal, annak apropóján, hogy a mozgalom koncertre készül, ahol a színésznő is részt vesz.
„…a Tégy a gyűlölet ellen! felhívásairól értesül-e Konrád György, Eörsi István, Bánó András, akik nem egy és nem két társukkal együtt minden lehetőséget megragadnak annak érdekében, hogyha nem is gyűlöletet, de ellenszenvet, barátságtalanságot szítsanak szerte a világon azzal a törékeny magyar demokráciával szemben, amely demokrácia, mint tudjuk negyven esztendős diktatúra, a középosztály tönkretétele, a forradalom és szabadságharc leverése után alakulhatott ki.”
1994.01.15. Népszabadság, Konrád: Lezsák önmagát minősíti
RÖVIDENRövidhír. Konrád véleménye – a cím mondata – Lezsák Sándor kijelentésére „miszerint a ZDF adásban nyilatkozó Konrád György, valamint Eörsi István és Bánó András hazaárulók.”
- További kapcsolódó tartalmakat olvashat a témában, ha a keresőmezőbe beírja a ZDF szót, illetve AZ ŐS PATKÁNY SZÍVÓSSÁGA mondatot.
A három Eörsi
A Noran Könyvkiadó Három Eörsi címmel tartott könyvbemutatója
(Zárt térben; Mítoszok helyett — 1956) a Műcsarnok pincéjében, 2003. november 4-én.